Žlté vlaky na trase Bratislava - Komárno nahradia štátne. Rakúske a Slovenské

Od decembra 2020 vlaky zabezpečí rakúsky národný dopravca ÖBB a Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). Rozhodlo o tom ministerstvo dopravy a výstavby.

redakcia 793 © Princípy copyrightu
vlak, obb, stanica
obb.at

Podľa ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala (Sme rodina) spojenie národných dopravcov prinesie vyššiu kvalitu cestovania za nižšiu cenu. Štát by mal ročne ušetriť desiatky tisíc eur a celková dotácia za rok bude nižšia o takmer 200-tisíc eur.

„Ako som sľúbil, vybrali sme tú najlepšiu ponuku. Na frekventovanú trať prinášame etablovaných dopravcov, ktorí prinesú kvalitné služby za nižšiu cenu a rozsah výkonov bude zachovaný. Nasledujúce dva roky sa tak cestujúci môžu tešiť na komfortné a spoľahlivé cestovanie, čomu sa veľmi teším,” uviedol minister dopravy Andrej Doležal na stránke ministerstva.

Cestovný poriadok ostane zachovaný, nastanú len drobné zmeny pre väčší komfort cestujúcich pri prestupovaní.

Lepšie vlaky

Bez zmeny bude fungovať aj Integrovaný dopravný systém na území Bratislavskej župy.

ÖBB a ZSSK zvýšia počet klimatizovaných vozňov a pôjde o rovnaké vlaky, aké dnes premávajú na úseku Viedeň – Marchegg – Bratislava. Tieto budú doplnené najmä na úseku Komárno – Dunajská Streda klimatizovanými súpravami radu 840.

Posledných desať rokov prevádzku na trati Bratislava – Komárno zabezpečovala spoločnosť RegioJet a zmluva vyprší 12. decembra 2020.

V súčasnosti je už vyhlásená súťaž na prevádzkovateľa na tejto trati, ktorý ju bude obsluhovať od roku 2023 nasledujúce desaťročie.

 

Diskusia

Prihláste sa účtom eSpotrebiteľ, aby ste sa mohli zapojiť do diskusie.