V sídle košickej poisťovne Rapid life zasahujú kukláči

Krátko po ôsmej ráno dorazilo pred vchod do budovy z blízkej košickej expozitúry Národnej banky Slovenska (NBS) pancierové nákladné vozidlo v sprievode húkajúcich policajných áut.

Rapid life kukláči zasahujú v budove
Spotrebiteľské Centrum

Na mieste sú desiatky policajtov aj obrnené vozidlo Národnej banky Slovenska. Tá ešte v apríli upozornila, že poisťovňa sa účelovo vyhýba plneniu zmluvných podmienok voči klientom.

NBS však na jar dodala, že nemôže nariadiť poisťovni poistné plnenie a nespokojných klientov odkazovala na súd. Od 1. januára 2016 je poisťovňa v takzvanom režime dobrovoľného ukončenia činnosti. Inštitúcia oznámila, že prestáva uzatvárať nové zmluvy a do 1. januára 2019 musí ukončiť činnosť a vysporiadať všetky zmluvy.

Ak je NBS nespokojná s pokrokom, môže tento termín skrátiť. V špeciálnom období sa však na poisťovňu vzťahujú len niektoré ustanovenia zákona o poisťovníctve, čo sťažuje jej kontrolu. Jednou z ďalších možností je uvaliť na poisťovňu nútenú správu.

Nútenú správu NBS ohlási dnes o 11 hodine. Nútenou správou sa môže zabezpečovať ochrana práv klientov pred vznikom alebo narastaním škody. V nevyh­nutnom prípade sa ňou zabezpečujú podmienky na uplatnenie nárokov klientov alebo aj vykonanie nevyhnutných úkonov, smerujúcich k vyhláseniu konkurzu alebo vstupu do likvidácie, ak to vyžaduje ekonomická situácia poisťovne.

Garbiarska ulica v Košiciach, kde sídli ​kontroverzná poisťovňa, sa nachádza na okraji Starého mesta. Ide o spojnicu relatívne rušných ulíc Komenského a Garbiarska. Neďaleko poisťovne sa nachádza domov dôchodcov.

Zdroje: NBS, SITA, HNONLINE­.SK, SME.sk

Spotrebiteľské Centrum

spotrebitelskecentrum.sk

Spotrebiteľské Centrum chráni práva, háji záujmy a šetrí peniaze slovenským spotrebiteľomSpotrebiteľské Centrum chráni práva, háji záujmy a šetrí peniaze slovenským spotrebiteľomSpotrebiteľské Centrum chráni práva, háji záujmy a šetrí peniaze slovenským s

Diskusia

Prihláste sa účtom eSpotrebiteľ, aby ste sa mohli zapojiť do diskusie.