Pomoc klientom Rapid life sľubujú mnohí. Komu radšej neveriť?

Pomoc klientom poisťovne Rapid life (Prvá Česko-Slovenská poisťovňa) smerujúcej do konkurzu sľubujú mnohí. Kto je kto? Komu radšej neveriť?

No image
#

Aj keď sa konkurz poisťovne Rapid life ešte ani nezačal, jej klienti už teraz dostávajú rôzne rady, ako sa dostať k svojim peniazom. Nie všetky im však môžu pomôcť a ak sa dajú nachytať, môžu stratiť aj poslednú šancu, že zo skrachovanej poisťovne niečo dostanú.

 

1. VOTUM a.s.

O klientov sa od júna zaujímajú pracovníci odškodňovacej firmy VOTUM a.s.. Klientom poisťovne poskytujú bezplatnú prvotnú konzultáciu a podľa nášho predpokladu budú pripravovať aj zastupovanie klientov v chystanom konkurznom konaní. Na stránkach VOTUM však žiadne informácie či podmienky nenájdete. Klientov zháňajú prostredníctvom internetu zverejňovaním inzertných ponúk a telefonicky.

Áno telefonicky. Disponuje firma telefónnym zoznamom klientov poisťovne Rapid life? Podľa nami zastupovaných spotrebiteľov boli kontaktovaní telefonicky pracovníkmi tejto spoločnosti. Akým spôsobom sa však dostali k telefónnym číslam klientov je minimálne otázne.

Kontaktoval VOTUM aj Vás? Napíšte nám to do komentára. 

 

2. Združenie klientov Rapid life žalujúce NBS

Pozreli sme sa aj na novozaložené občianske združenie. To pôsobí nielen nestranne, ale sa usiluje budiť dojem dôveryhodnosti. Zakladajúcimi členmi združenia sú však priatelia a rodinní príslušníci prezidenta poisťovne Petra Talána. To zo združenia robí poskoka podvodovni so zámerom zmiasť jej klientov.

Podpredseda združenia a člen Talánovej rodiny má zrejme nielen lekárske, ale aj eštebácke skúsenosti. Našu kanceláriu v Humennom navštívil osobne ešte v auguste tohto roku. Hneď potom, čo policajti odmietli prvý krát trestné oznámenie, ktorým sa starý Talán snažil nás odstaviť. K druhému trestnému oznámeniu oznamovateľ Peter Talán použil ako dôkazy listiny podpredsedu združenia MUDr. Petra Horváta.

Amatérske združenie Talánových fanúšikov sa snaží návštevníkom svojho webu prezentovať ako „dôveryhodné“ aj recenziami. Amaterizmus v praxi.

 

[caption id=„attachmen­t_1473929“ align=„alignnone“ width=„1035“]Klientiprotinbs Podvodne Zdruzenie Združenie údajných klientov je iba podvod. Podvádzajú nielen s hodnoteniami a fotkami.[/caption]

 

Záverom zhrnieme, že združenie má dlhotrvajúce technické problémy s telefónnym číslom (žiadne číslo), emailovú adresu na Yahoo podobne ako vedenie Rapidu a z webu vymazali aj adresu sídla združenia. Pankúchovi zrejme začali prekážať osobné návštevy nespokojných klientov.

 

3. NašeInvestí­cie.sk

Adresa webovej stránky bola registrovaná 20.07.2017 niekoľko dní potom, čo neznáma osoba vydávajúca sa za novinára predstavila „portál Naše investície“ na tlačovej konferencii NBS o zisteniach nútenej správkyne. Portál sa vydáva za expertný poradenský web v „analýze, optimalizácií Vašich investícií na kapitálovom trhu“.  Údajná agentúra Naše investície však neexistuje. Podľa informácii na svojom webe sídli na adrese v Prahe.

Telefónne číslo +420 100 1­23 456 je falošné, ako celý portál a na ňom uverejňované informácie. Kontaktná emailová adresa na medzinárodnom portáli Yahoo.com tiež pridáva „dôveryhodnosti“.

Bude zrejme len náhodou, že Peter Talán st. – bývalý predseda predstavenstva Rapid life používa taktiež emailovú adresu tiež na Yahoo. Preveriť si môžete aj odkazy na sociálne siete. Napríklad Twitter smeruje na účet: https://www.twitter.com/examplename . Náhoda?

Odborníci z „NašeInvestície“ sa činia najmä na facebooku. Ten obohacujú príspevkami, ktorými by radi presvedčiť občanov, že za krach poisťovne nemôže jej vedenie ale všetci naokolo, najmä teda NBS.

Zrejme „najlakávejšiu“ ponuku doposiaľ predstavila poškodeným klientom firma AB Real, s.r.o. Košice patriaca synovi prezidenta poisťovne Rapid life mladému Petrovi Talánovi.

 

4. AbRealGaran­cia.sk

Webová stránka bola zaregistrovaná o deň skôr  (19.07.2017) ako doména vyššie uvedenej „expertnej poradenskej agentúry“. Syn staručkého pána Talána, Peter garantuje občanom vrátenie peňazí zo získanej 32 miliónovej pohľadávky.

Garancie núkané klientom prezentujú taktiež cez stránku na facebooku s názvom: „Rapid life - fakty a argumenty“. Prezentované polopravdy vydávajú za všeobecné pravdy.  Talánovci sa totiž spoliehajú nielen na pomoc 50tich poslancov Národnej rady ale i známej teórie „Sto krát opakovaná lož sa stane pravdou.

Prezident Talán totiž na firmu svojho syna AB REAL, s.r.o., Košice (mladého Petra Talána) previedol za 3 eurá pohľadávky poisťovne. Len pripomíname, že súdy o výške (sume)  prevedenej pohľadávky dodnes nerozhodli. Rov­nako škandalózne lacno predala Rapid life mladému Talánovi aj budovu na Garbiarskej 2, kde „podvodovňa“ sídlila.

Už z týchto peňazí mohli byť vyplatené poistné zmluvy ukončené v minulých rokoch. Podľa prezidenta Talána firma jeho syna vyplatila Rapid lifeu v roku 2016 za budovu okolo 800-tisíc eur. Predchádzajúce roky však bola v mínuse a podľa účtovnej závierky zaplatenie časti kúpnej ceny budovy nebolo riešené úverom. Z čoho teda zaplatil mladý Talán za budovu?

Zisk Ab Real Sro Kosice

 

Garancie ponúkané AB Realom sú lákavé avšak nezmyselné. Eseročka podľa všetkého berie klientom zmluvy a tí akože majú garantované vyplatenie peňazí v prípade, ak Národná banka Slovenska zaplatí za škodu, ktorú spôsobila.

Pamätajte si, že bez zmluvy sa do konkurzu neprihlásite. Ak aj NBS zaplatí podľa nášho názoru klienti svoje peniaze cez AB Real nedostanú, cieľom starého (aj mladého) Talána je uspokojiť akcionárov, nie odškodniť klientov. Hádajte, kto je majoritným akcionárom! Odpoveď: Firma starého Talána s názvom TECHNOLOGICKÉ CENTRUM a.s.

 

[article_box image=„https://­spotrebitelske­centrum.sk/in­formacie/_subo­ry/2017/10/SC_Ra­pid-life-letak_t-1077×480.jpg“ slogan="" title=„A čo Spotrebiteľské Centrum? Prečítajte si prečo sa pridať k nami zastupovaným klientom“ link=„https://s­potrebitelske­centrum.sk/in­formacie/listy-od-narodnej-banky-nepridu-pomozte-nam-informovat-klientov-poistovne/“  animate=""]

 

Spotrebiteľské Centrum

spotrebitelskecentrum.sk

Spotrebiteľské Centrum chráni práva, háji záujmy a šetrí peniaze slovenským spotrebiteľomSpotrebiteľské Centrum chráni práva, háji záujmy a šetrí peniaze slovenským spotrebiteľomSpotrebiteľské Centrum chráni práva, háji záujmy a šetrí peniaze slovenským s

Diskusia

Prihláste sa účtom eSpotrebiteľ, aby ste sa mohli zapojiť do diskusie.