Manažér Rapid life stratil zmenku za 7,5 milióna, keď polícia začala zisťovať, či ju nesfalšoval

Dvojicu Špecializovaný trestný súd oslobodil práve pre chýbajúci priamy dôkaz. Konaním oboch mužov sa cítia poškodení aj ďalší Košičania.

No image
#
Keď Jaroslav Š. a Peter T. mladší odchádzali z výsluchu, vybrali sa aj s kamarátom kriminalistom Vladimírom na pivo. Na polícii boli vysvetľovať, či sfalšovali zmenku v hodnote 7,5 milióna vtedajších korún. Tú mali počas posedenia v reštaurácii so sebou, no krátko na to záhadne zmizla. Cenný papier pritom mohol byť kľúčovým dôkazom, či naozaj došlo k podvodu.

Doklad už nemal význam

Ako na súde vypovedal Jaroslav, po tom, ako vypili niekoľko pív, zaniesol svoju tašku, v ktorej bola aj zmenka, do auta a nechal ho odstavené. To, že doklady chýbajú, si všimol až o dva dni, čo následne oznámil na polícii. O zmenku si starosti nerobil. Vysvetlil, že pre neho už nemala význam, keďže na sumu „už existoval exekučný titul“ a to na základe takzvaného rozhodcovského konania.

 

Celý článok si prečítajte na HNonline.sk 

 

 

Spotrebiteľské Centrum

spotrebitelskecentrum.sk

Spotrebiteľské Centrum chráni práva, háji záujmy a šetrí peniaze slovenským spotrebiteľomSpotrebiteľské Centrum chráni práva, háji záujmy a šetrí peniaze slovenským spotrebiteľomSpotrebiteľské Centrum chráni práva, háji záujmy a šetrí peniaze slovenským s

Diskusia

Prihláste sa účtom eSpotrebiteľ, aby ste sa mohli zapojiť do diskusie.