V budove Rapid Life zasahovali cez víkend policajti. V objekte našli rádioaktívny materiál

V bývalej budove radiologického ústavu v Košiciach na Grabiarskej ulici našli nebezpečné látky. Prípadom sa okamžite začala zaoberať polícia a vyšetrovací tím.

Rádioaktivný materiál v budove Rapid life
Spotrebiteľské Centrum

„Policajti vykonali potrebné prvotné úkony, miesto zabezpečili a privolali policajných envirošpecialistov a ďalších odborníkov, ktorí zaistení materiál podrobia expertíznemu skúmaniu,“ in­formovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová. 

Podľa informácii Spotrebiteľského Centra by malo ísť o rádiologické nuklidy a kobalt, ktoré boli nájdené v trezore na prízemí ešte z čias rádiologického ústavu. V budove v minulosti sídlila aj poisťovňa. Zamestnanci pritom ani len netušili, že v priestoroch, kde pracovali, sa môže nachádzať takéto potenciálne nebezpečenstvo.

„V živote by nikoho z nás nenapadlo, že v podstate sa tam niečo také môže nachádzať, takže ja sa teraz cítim ohrozená a nie len ja, ale všetci moji ľudia, ktorí tam týždne pracovali, ktorí preberali tie doklady a vôbec sme nevedeli, že sme v takom nebezpečnom prostredí,“ vy­jadrila sa správkyňa Rapid Life Irena Sopková.

„Už v tejto chvíli však môžeme povedať, že nehrozí žiadne nebezpečenstvo ani ohrozenie obyvateľstva. Viac informácii poskytneme, keď to procesná situácia dovolí,“ infor­movala ďalej hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.

Spotrebiteľské Centrum

spotrebitelskecentrum.sk

Spotrebiteľské Centrum chráni práva, háji záujmy a šetrí peniaze slovenským spotrebiteľomSpotrebiteľské Centrum chráni práva, háji záujmy a šetrí peniaze slovenským spotrebiteľomSpotrebiteľské Centrum chráni práva, háji záujmy a šetrí peniaze slovenským s

Diskusia

Prihláste sa účtom eSpotrebiteľ, aby ste sa mohli zapojiť do diskusie.