Konkurz životnej poisťovne Rapid life

No image

Tisícky klientov Rapid Life čakajú na vyriešenie situácie. Agenda doteraz leží v súkromnom archíve

Tisícky klientov skrachovanej Rapid Life, ktorá je v konkurze, očakávali že polícia bude v prípade konať okamžite. Dodnes ale Národná kriminálna agentúra neprevzala všetky dokumenty spoločnosti, ktoré pre trestné konanie nevyhnutne potrebuje. Správkyňa desiatky tisíc poistných zmlúv a dokumentov pre vyšetrovateľov pracne skompletizovala, no doteraz ležia v súkromnom archíve.

No image

Konkurz životnej poisťovne Rapid life zdržiavajú zmeny správcov

Časté výmeny konkurzných správcov životnej poisťovne Rapid life zhoršujú reálne vymoženie pohľadávok spotrebiteľov a predražujú celý konkurz. V poradí tretím konkurzným správcom je JUDr. Jana Závodská. O jej vymenovaní informoval Košický okresný súd v stredu.

No image

O piatich miliónoch pre Rapid bude rozhodovať Najvyšší súd

Krajský súd v Bratislave deň po vyhlásení konkurzu (30. januára 2018) rozhodol o zamietnutí žaloby poisťovne Rapid life voči Národnej banke Slovenska o náhradu škody na viac ako 5 miliónov eur. Tieto peniaze však môžu prísť do konkurzu poisťovne. Včera bolo voči tomuto rozhodnutiu podané dovolanie.

No image

Prihlasovanie do konkurzu Rapidu life zneprehľadňuje výmena správcov

Riaditeľ Spotrebiteľského centra Miroslav Antoňak, ktorý zastupuje 4 900 klientov, nie je podľa finweb.hnonline.sk z tejto výmeny nadšený. „Nie je to úplne štandardné. Ľudia, ktorí ešte nestihli odoslať prihlášku, ju musia poslať na novú adresu. Nový správca sa musí oboznámiť s celým prípadom,“ uviedol.

No image

Vyhlásili konkurz na majetok poisťovne Rapid life

Okresný súd Košice I. vydal dňa 29.01.2018 v konaní č. 31K/28/2017 uznesenie o vyhlásení konkurzu na majetok životnej poisťovne Rapid life. Začína plynúť 45 dní na podanie konkurznej prihlášky.

No image

Konkurz Rapid life bol začatý

Okresný súd Košice I. dnes (18.01.2018) začal konkurz životnej poisťovne Rapid life. Spotrebiteľské Centrum uplatňuje práva spotrebiteľov v súdnych sporoch voči životnej poisťovni od roku 2016 a momentálne zastupuje bezmála 4 000 poistencov životnej poisťovne Rapid life, ktorých bude ďalej zastupovať aj v konkurznom konaní.